Vesti > Sport

Katastrofa Zvezde u Monte Karlu: Pet golova Monaka za novi poraz crveno-belih

Oktobar 22, 2024

Fudbaleri Monaka pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 5:1 u meču trećeg kola prve faze Lige šampiona.

Još jednom je Zvezda, kao i u prva dva kola, svojim velikim greškama pomogla ionako kvalitetnijem rivalu da dođe do pobede.

Crveno-beli su nastavi trend poklanjanja golova i pravljenja amaterskih grešaka u opasnoj zoni, što su domaći znali da iskoriste, a mogli su da zabeleže i ubedljiviju pobedu.

Milojevićev eksperiment sa dvojicom napadača i formacijom sa trojicom štopera je propao već u četvrtom minutu kada se povredio Duarte.

Nakon toga Zvezdini igrači su imali problema da se priviknu na novu formaciju, što je ostavljalo mnogo prostora između linija, koji je najbolje koristio Minamino.

Japanac se neprekidno iskradao pažnji defanzivaca srpskog šampiona, a u 20. minutu je to uspeo da iskorsti i postigne prvi gol na meču, usled loše postavljene ofsajd zamke koju je pokvario Silas.

Međutim, uspeli su crveno-beli da se trgnu nakon toga i u narednih 15 minuta su prikazali svoje najbolje izdanje.

Nagrada je stigla u 27. minutu kada se Endiaj prvo izborio za loptu, a zatim odličnim driblingom izbacio Kerera, koji ga je oborio i napravio penal. Zvezdin napadač je preuzeo odgovornost i bio precizan za izjednačenje.

Crveno-beli su uspeli da pariraju rivalu do kraja prvog dela, ali ih je nova greška koštala zaostatka. Spajić je i posle Milana svojom nespretnom reakcijom poklonio rivalu loptu u situaciji koju napadači poput Embola lako rešavaju, te je Monako na odmor otišao sa dva gola prednosti.

Reakcije u drugom delu nije bilo, a Monako je od samog početka nagoveštavao da bi mogao da priredi Zvezdi novi ubedljiv poraz.

Posle nekoliko promašaja, Singo se odlučio za udarac sa oko 30 metara, a delić sekunde kasnije lopta se našla u rašljama Ilićevog gola.

Potpuno su potonuli igrači Zvezde tada, a nisu pomogle ni Milojevićeve izmene. Embolu je poništen još jedan pogodak, ali je zato Minamino nešto kasnije postigao svoj drugi, a četvrti gol za Monako.

IZVOR: RTS I FOTO: PRINTSCREEN

POPULARNO
SAD: Dečak (15) pobio roditelje, braću i sestre, devojčica uspela da pozove pomoć (VIDEO) Oktobar 22, 2024
Američke vlasti kaznile Lufthanzu zbog diskriminacije Oktobar 19, 2024
Teodora i Nemanja su napustili SAD i preselili se u selo u Srbiji: "Mnogi naši ljudi tamo su nesrećni, nisam se pronašla u Americi" Oktobar 22, 2024
Elon Musk organizuje lutriju: Svakog dana milion USD za po jednog Trump-ovog birača Oktobar 21, 2024
Estradne zvezde zakazale nastupe za Novu godinu: Ovi pevači uzeće i do 100.000 evra Oktobar 20, 2024
Biden otpisao studentski dug od $4,5 milijardi za 60.000 radnika javnih službi Oktobar 19, 2024
Tanja Kajgo Dupor iz Čikaga otkriva kako do negovane i zdrave kose: Saveti vrhunskog L'Oréal edukatora  Oktobar 22, 2024
Igrač lutrije iz Ilinoisa osvojio $9.2 miliona zahvaljujući "pokvarenom" aparatu Oktobar 21, 2024
Trump nakratko radio u McDonald's-u u Pensilvaniji, tvrdi da je nadmašio Harris (VIDEO) Oktobar 21, 2024
Izbori u Ilinoisu: Kako glasati, radno vreme biračkih mesta, registracija Oktobar 21, 2024
Klikni da otkažeš: SAD uvode pravilo kako bi zaštitile potrošače na internetu Oktobar 20, 2024
NAJNOVIJE
Katastrofa Zvezde u Monte Karlu: Pet golova Monaka za novi poraz crveno-belih Oktobar 22, 2024
Otkazan koncert Shakire u Čikagu, nova turneja seli se na stadione Oktobar 22, 2024
Halloween Happenings u Haunted Trails-u: Pripremite se za strašno dobar provod! Oktobar 22, 2024