Vesti > Sport

Drama u Ligi šampiona: Borusija posle 11 godina u polufinalu

April 17, 2024

Fudbaleri Borusije Dortmund su pobedom 4:2 nad Atletiko Madridom u revanšu četvrtfinala i sa ukupnih 5:4 ostvarili plasman u polufinale Lige šampiona.

Možda se činilo da je ovaj četvrtfinalni par najmanje atraktivan u poređenu sa ostalima, ali je susret u Nemačkoj obilovao golovima i dramom u prepoznatljivom ambijentu "Signal Iduna arene".

Ponovilo se pravilo u međusobnim duelima Borusije i Atletika da uvek domaćin pobeđuje. Trijumf Borusije ostvaren je posle mnogo uzbuđenja.

Tim Edina Terzića je izašao na svoj teren za zaostatkom od 2:1 iz prošlog duela. Tim iz Dortmunda se vraća među četiri najbolja tima u Evropi posle 11 godina. Tada je na klupi bio Jirgen Klop i dogurali su do velikog finala.

Fudbaleri PSŽ-a plasirali su se u polufinale Lige Šampiona pobedom nad Barselonom na gostovanju rezultatom 4:1, nadoknadivši zaostatak od jednog gola iz prvog meča.

Barselona je u prvih pola sata držala sve konce u svojim rukama, ali je neoprezni reprezentativac Brazila crvenim kartonom u potpunosti promenio tok meča koji je PSŽ na kraju bez većih poteškoća rešio u svoju korist.

Odlično je Ćavi pripremio utakmicu sa velikim rivalom i u potpunosti neutralisao sve zamisli Luisa Enrikea koji je pokušao da brzinom svojih bočnih igrača napravi razliku.

Organizovano se Barsa branila u uvodnom delu utakmice, da bi već nakon 12. minuta igre povela.

Lamin Jamal je protutnjao desnom stranom pored Nuna Mendeša i spoljnom proigrao Rafinju koji je sa samo par metara sproveo loptu u mrežu. Bio je to treći gol Brazilca na dvomeču.

Sve je išlo Barseloni u korist u tim trenucma. Povoljan rezultat, odlična igra, ali i fenomenalna atmosfera na "Monžuiku" kojim su se prolamali pesma, aplauzi, ali ponajviše zvižduci za bivšeg igrača španske ekipe Usmana Dembelea.

Međutim, u 29. minutu desio se ključni momenat utakmice, ali i čitavog dvomeča.

Arauho je nepromišljeno kao poslednji igrač odbrane oborio Bredlija Barkolu i dobio crveni karton, ostavivši svoje saigrače na cedilu.

I nije dugo Barselona morala da čeka na kaznu za loš potez svog defanzivca. Već u 40. minutu Dembele je odlično reagovao na centaršut Barkole i zvižduci na "Monžuiku" su nakratko u potpunosti utihnuli.

U nastavku je PSŽ očekivano silovito krenuo po preokret, na koji ponovo nisu morali dugo da čekaju.

U 54. minutu odbrana Barse nije na vreme izašla u blok, što je Vitinja iskoristio i odličnim udarcem sa preko 20 metara savladao Ter Štegena i postavio rezultat kojim bi se išlo u produžetak.

Međutim, dug je put bio pred Barsinom odbranom do eventualnih produžetaka, kada je Ćavi rešio da ga učini još dužim. Šutiranjem reklame izbacio je sebe iz utakmice, dobivši direktan crveni karton u 56. minutu. Barsi više nije bilo spasa.

Probudio se čovek koji je prespavao prvih 150 minuta dvomeča i sa dva gola odveo svoj tim dalje.

Mbape je prvo sa penela u 61. minutu doneo dva gola prednosti PSŽ-u, da bi iz kontre u 89. minutu otklonio sve dileme o pobedniku dvomeča.

IZVOR: RTS I FOTO: PRINTSCREEN

POPULARNO
Tornado preti ovim predelima Amerike: Milioni u opasnosti od grmljavinskih nepogoda i oluja April 27, 2024
Biden jedva hoda: Osoblje Bele kuće pokušalo da ga sakrije od novinara dok je sitno gazio po travi, ali je ipak snimljen  April 28, 2024